Yaşam Tarzı

ABD pazarı için evde COVID-19 testleri üreten Avustralyalı bir şirket, federal hükümetten yasağını yeniden gözden geçirmesini istedi.

  • COVID-19 evde test kitleri üreten Avustralyalı bir şirketin kurucusu, federal hükümetin test alternatiflerini değerlendirmeye “isteksiz” göründüğünü söyledi.
  • Ellume’un kurucusu Sean Parsons, “Sunrise”a ABD’de kullanım için onaylanan kitlerin, geleneksel test merkezleri için uzun kuyrukları azaltmak için kapanışlar sırasında kullanışlı olabileceğini söyledi.
  • Terapötik ürünler mevzuatı şu anda Avustralya’da evde yapılan COVID-19 testlerinin satılmasını veya reklamının yapılmasını yasaklıyor ve ülkenin uyuşturucu gözlemcisi, hatalı test sonuçlarıyla ilgili korkuları dile getirdi.
  • Daha fazla haber için Business Insider Australia ana sayfasını ziyaret edin.

Avustralyalı hızlı COVID-19 testi üreticisi diyor federal hükümet, ürünlerini ev kullanımı için değerlendirmeye “isteksiz” görünüyor, Amerika Birleşik Devletleri Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi, ürünleri hem evde hem de klinik ortamlarda kullanım için onayladıktan sonra.

Brisbane şirketi Ellume, 15 dakika içinde son derece doğru sonuçlar sağlayabileceğini iddia ettiği bir evde COVID-19 testi başlattı.

Avustralya genelinde klinikler ve patologlar tarafından test edilen polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testlerinden farklı olarak, Ellume testi, reçetesiz satılan bir pakette hızlı antijen testleri sunar.

Test ünitesi, kullanıcıların kendi nazal sürüntülerini gerçekleştirmelerine ve numuneyi Bluetooth özellikli bir analiz ünitesine yerleştirmelerine olanak tanır ve bu da sonucu özel bir akıllı telefon uygulamasına gönderir.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), birimlerin %91 ile %96 arasında doğru olduğunu tespit ettikten sonra geçen yıl evde kullanımını onayladı.

Ellume, testleri denizaşırı ülkelerde üretmek için ABD hükümetinden 303 milyon dolarlık fon sağladı ve Avustralya, FDA’nın aynı birimleri PCR testine ek olarak klinik ortamlarda kullanım için onayladığını bildirdi.

Bununla birlikte, Avustralya’nın eşdeğer kuruluşu olan Terapötik Ürünler İdaresi (TGA), Ellume birimini veya COVID-19 için başka herhangi bir evde test türünü onaylamaktan kaçındı.

Bu tür testler, mevcut terapötik ürünler yönetimi altında Avustralya pazarında satılamaz veya reklamı yapılamaz.

TGA, “COVID-19 testleri bir sağlık uzmanının yönlendirmesi altında kullanılmak üzere tasarlanmıştır” diyor. “Ev testleri yanlış pozitif veya yanlış negatif sonuç verebilir, bu da siz ve başkalarına güvenirseniz son derece tehlikeli olabilir.”

Şubat ayında bir Ellume sözcüsü şunları söyledi: Business Insider Avustralya şirketin, bu tür bir mevzuat yürürlükteyken kanıtlarını TGA onayına sunmak için “hiçbir nedeni yoktu”.

Ellume kurucusu Sean Parsons, şimdi Avustralya nüfusunun çoğunu kapsayan yeni COVID-19 kapanışları ve eyalet otel karantina sistemlerindeki yükü hafifletmek için gelen yolcu sayısının büyük ölçüde azalmasıyla birlikte, şirketin ürünlerini pazara tanıtmayı “seveceğini” söylüyor. iç pazar. Pazar.

Parsons, Pazartesi sabahı “Sunrise”a verdiği demeçte, “Hükümetin mevcut durumdan çıkmak için bir rota çizmesi gerekiyor” dedi. “Bu kapanmalara ve bu otel karantinalarına devam edemeyiz, sonsuza kadar Avustralya Kalesi olamayız.”

Parsons, mevcut test sistemlerinin ülkenin COVID-19 yanıtının ayrılmaz bir parçası olmaya devam ettiğini kabul ederken, federal hükümetten alternatif önlemleri düşünmesini istedi.

“Dünyanın geri kalanı aşılama ve yaygın topluluk testlerine odaklanıyor ve test için kapıyı çalan ülkeler var ve hükümetimiz bu yeni teknolojileri keşfetme konusunda isteksiz görünüyor.”

tarafından elde edilen bir açıklamada AvustralyaSağlık Bakanı Greg Hunt, şirketin klinik ortamlarda kullanım için onay başvurusunda bulunabileceğini söyledi.

Parsons, kliniklerin hastalara sağladıkları COVID-19 testleri için geri ödeme yapmadıkları için bakım noktaları pazarının şu anda sıkı olduğunu söyledi.

Parsons gazeteye verdiği demeçte, şirketin hala bakım noktası ayarlarında TGA onayı için testlerini sunmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu