Dünya

ABD Senatörleri Tether’in Arkasındaki İnsanlardan Cevap İstiyor

ABD Senatörleri Crypto Stablecoin Tether'in Arkasındaki İnsanlardan Cevap İstiyor başlıklı makaleden görüntü

Fotoğraf: STRF / STAR MAX / IPx 2021 (AP)

ABD Senatosu Bankacılık, İskân ve Planlama Komitesi sözde bir mektup gönderdi “sabit para “ Salı günü ihraççı Tether, şirketin nasıl çalıştığına ve bitcoin gibi çeşitli kripto para birimleriyle değiştirilebilecek “darphanelerin” bağlarına ilişkin bir açıklama istedi. Bu neden önemli? Bazı insanlar Tether’in yalnızca dolandırıcılık yapmadığına inandıkları için, Tether’in dijital bir para birimi olarak olası çöküşünün tüm kripto para piyasasının onunla birlikte çökmesine neden olabileceğinden endişe duyuyorlar.

CEO Jean-Louis van der Velde’ye hitaben Tether’e gönderilen mektup, Ohio’lu bir Demokrat olan Senatör Sherrod Brown tarafından yönetildi ve “istikrarlı paraların yatırımcı koruması için riskler içerdiği ve çeşitli piyasa bütünlüğü endişeleri oluşturduğu” endişesini dile getirdi. Bunu inanılmaz derecede kibarca söylemenin yolu tamamlanmamış endüstri Pantolonuna çok büyük geldi.

Stabil paralar katmanlar ABD dolarına sabitlenmiştir ve teorik olarak tüketiciler bir ABD dolarını bir ABD doları ile değiştirebilirler. Neden kimse bunu yapmak istesin ki? Stablecoin’ler en yaygın olarak satın alınması zor olabilen ve sıklıkla ihtiyaç duyulan kripto para birimlerinin ticaretinde kullanılır. ara para birimi.

Bloomberg News tarafından bildirildiği üzere Ekim, Oradaydı Dolaşımda 69 milyar bağ var, bu da bir şirket olarak Tether’in ABD para biriminde 69 milyar dolar veya eşdeğeri olması gerektiği anlamına geliyor. Bu rakam 73 milyar dolar ve giderek artıyor. Ve neredeyse kesinlikle o kadar paran yok.

Tether olsaydı, şirketin etrafta yatan çok fazla gerçek parası vardı, onu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük bankalardan biri yapacaktı. Fakat gerçek şu ki muhtemelen değil Bu, derinden rahatsız edici bir şeyin olduğu, geleneksel finansal sistemi potansiyel olarak bozabilecek kadar büyük olan kripto para piyasalarını bozma gücüne sahip olabilecek bir şey olduğu anlamına gelir.

Sen., “Belirli sabit paraların değişimi için geçerli olan standart olmayan şartlar, bu şartların geleneksel varlıklardan nasıl farklı olduğu ve bu şartların dijital varlık ticaret platformlarında nasıl tutarlı olmayabileceği konusunda önemli endişelerim var” dedi. kahverengi Tether’e mektup.

Brown’ın mektubu altı soru içeriyor:

  1. Temel satın alma, takas veya para basma sürecini açıklar.[es] bu sayede müşteriler ABD doları karşılığında Tether satın alabilir. Yanıtınızda, lütfen bu sürece katılmak ve tamamlamakla ilgili tüm sınırlamaları veya nitelikleri açıklayın.
  2. Tether’i kullanma ve ABD doları alma sürecini ayrıntılarıyla anlatır. Burada da minimum geri ödeme tutarı, bekleme süresi veya nitelikler dahil olmak üzere tüm gereksinimleri veya sınırları belirleyin.
  3. Tether’in başlangıcından bu yana, kaç Tether jetonu yayınlandı ve kaç tanesi kullanıldı? Son 12 ay içinde, bir takvim haftasının başında sonraki yedi gün içinde kullanılmak üzere dolaşımdaki en yüksek Tether yüzdesi nedir?
  4. Tether’in ABD doları veya başka bir dijital varlıkla satın alınmasını veya takas edilmesini önleyecek piyasa veya çalışma koşullarını kısaca tanımlayın. Bu soruyu yanıtlamak için, şu anda bir kullanıcı sözleşmesinde veya hizmet koşullarında ana hatlarıyla belirtilen yasal veya düzenleyici sınırlamaları listelemeyin veya açıklamayın. Tanımlanan her durum için, son 12 ay içinde meydana gelen en az bir örnek ve süresi sağlayın.
  5. Tether ile ilgili olarak gelişmiş yeteneklere, ayrıcalıklara veya özel anlaşmalara sahip herhangi bir ticaret platformunu tanımlayın, bu özellikleri ve bunların temellerini (örneğin, sözleşmeye dayalı veya ortak kontrol) tanımlayın.
  6. ABD dolarına dönüştürülebilirliği de dahil olmak üzere belirli takas seviyelerinin Tether’i nasıl etkileyeceği veya şirketinizin mali durumunu nasıl etkileyeceği konusunda şirketinizin gerçekleştirdiği dahili incelemeleri veya çalışmaları özetleyin.

Tether, Seante’nin gözündeki tek stabilcoin ihraççısı değil, sadece en büyüklerinden biri. kahverengi de gönderilen mektuplar Coinbase, Gemini, Paxos, TrustToken, Binance.us ve Center’a.

Şimdi ne olacak? Peki, bekliyoruz. Senato’ya göre Tether’in mektuba yanıt vermesi için on günü var. Ve Brown, cevapları “açık ve doğrudan terimlerle” duymak istediğini belirtmekte gecikmedi.

CEO Jean-Louis van der Velde’nin 3 Aralık’tan önce yanıt verme olasılığı nedir? İyi değil. Hiçbir zaman kendisinden ne görüldü ne de işitildi. uzun zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu