Dünya

Apple, güncellemeden sonra Mac’leri çökerten macOS Monterey hatasını düzeltir

Görünüşe göre, tüm Mac kullanıcılarının yeni yazılım bilgisayarlarını felç etmeden macOS Monterey’e yükseltmeleri artık güvenli.

Bu haftanın başlarında, raporlar ortaya çıktı şirketin yeni işletim sistemine yükselttikten sonra bazı eski Mac’lerin çöktüğü. Bu yeterince kötü değilmiş gibi, bazı kullanıcılar güncellemenin cihazlarının bağlantı noktalarını da bozduğunu, yani sorunu denemek ve düzeltmek için onları bile açamadıklarını söyledi. O sırada, bazı kullanıcılar sorunun, şirketin Cuma günü onayladığı bir teori olan cihazların donanım yazılımıyla ilgili olabileceğini düşündü.

elma dedi YouTuber Rene Ritchie Apple’ın son üç yılda piyasaya sürülen 16 Mac modelinde kullanılan T2 güvenlik yongası için ürün yazılımıyla ilgili bir sorunu tespit edip düzelttiğini söyledi.

NS Dahil etmek 2018’den 2020’ye kadar piyasaya sürülen 13 inç, 15 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar; 2018’den 2020’ye kadar piyasaya sürülen 13 inç Retina ekranlı MacBook Air; 2018’den Mac mini; 2019 Mac Pro; 2019 Mac Pro Rafı; iMac Pro; ve 2020 iMac.

Apple, “Apple’ın T2 güvenlik yongasındaki bellenimde, çok az sayıda kullanıcının macOS’u güncelledikten sonra Mac’lerini başlatmasını engelleyen bir sorunu belirledik ve düzelttik” dedi. Ritchie’ye göre. “Güncellenmiş bellenim artık mevcut macOS güncellemelerine dahil edilmiştir. Bu sorundan etkilenen tüm kullanıcılar yardım için Apple Destek ile iletişime geçebilir.”

Gizmodo, konuyla ilgili yorum yapmak için Cuma günü Apple’a ulaştı, ancak basın zamanında bir yanıt almadık. Geri haber alırsak bu blogu güncelleyeceğimizden emin olacağız.

Belirtildiği gibi 9to5MacBu, ne yazık ki, sorundan daha önce etkilenmiş olan kullanıcıların rahat bir nefes alabileceği anlamına gelmiyor. (Sonuçta yoksullar bilgisayarlarını bile açamazlar.) Bu kullanıcılar, cihazlarını onarmak için Apple teknik desteğe başvurmalıdır. Bununla birlikte, Apple’ın donanım yazılımı güncellemesi, sizinki gibi Apple’ın T2 güvenlik çipine sahip bilgisayarları olan ve paranoyadan dolayı güncellenmemiş olan kullanıcıların, bilgisayarlarının indirirken ölmesi konusunda endişelenmelerine gerek olmadığı anlamına gelir.

Tabii ki, bu harika bir haber. Monterey, gerçekten denemeyi dört gözle beklediğim harika yeni özelliklerle dolu! Bir tek, Biliyorsun, beni günlerce bilgisayarsız bırakmaya yetecek kadar değil. Etkilenen kullanıcılar, özellikle bilgisayarlarını tamir ettirmek için Apple Store’a gitmek zorunda kaldıklarında, burada daha kısa sona sahip görünüyorlar. Yani, tüm yaptıkları Yükselt.

Etkilenenleriniz için üzülüyorum ve umarım yakında Mac’inizi açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu