Yaşam Tarzı

Avustralya’da bu sabah bilmeniz gereken 10 şey

Hepinize günaydın. Umarım sakin hafta sonları geçirmişsinizdir.

1. NSW dün 105 yeni yerel COVID-19 vakası kaydetti. Başbakan Gladys Berejiklian, bu yeni vakaların 27’sinin toplumda bulaşıcı olduğunu söyledi. Berejiklian, “Bizi en çok endişelendiren sayı bu,” dedi. “Daha önce açıkladığımız gibi, verilerde bir gecikme olduğu için bunun sonuçlarını beş güne kadar görmeyeceğiz.” Bugünün numarasına gelince, eğer oradaki adam onları TikTok’ta filtrele yine haklı, 109 olacak. Ah.

2. Toplu taşıma hizmetleri kesilecek ve okullar, yayılmayı durdurmak için Pazartesi gününden itibaren Yeni Güney Galler’de çekirdek personel ile çalışacak. Bu, her ikisi de Cumartesi günü açıklanan tüm inşaat işlerinin yasaklanmasına ve zorunlu olmayan perakende mağazalarının kapatılmasına ek olarak. “Temel” işlerin ilk listesi, şirketlerle yapılan görüşmelerin ardından, bahçe merkezlerinde, şişe dükkanlarında, fabrikalarda ve teslimat sürücüleri gibi diğer işlevlerde çalışan kişileri içerecek şekilde Cumartesi öğleden sonra genişletildi.

3. Victoria kaydedildi Yerel olarak edinilen 13 yeni vaka COVID-19 bu sabah. (Dün bildiğimizlerden biri, yani teknik olarak eğer yakından dikkat ettiyseniz 12’dir.) Victoria Sağlık Departmanı, tüm yeni vakaların mevcut salgınlarla ilgili olduğunu söylüyor.

Dört. Victoria’nın beş günlük hapsinin planlandığı gibi yarın gece yarısı bitip bitmeyeceği konusunda şüphe uyandırıyor. Başbakan Daniel Andrews’ın uzatma hakkında bugün bir karar vermesi bekleniyor ve Nine tecrit hakkında rapor verecek. Cumaya veya daha fazlasına kadar uzatabilirim. Maruz kalma siteleri eyalet genelinde 200’e fırladı.

5. Federal hükümetin sahip olduğu Aşırı sağcı İngiliz yorumcu Katie Hopkins’in vizesini iptal etti. Seven, “Ünlü Ağabey”de görünmesi için onu uçurdu, ancak oteli karantinaya alırken kuralları nasıl çiğnediği hakkında bir gönderi yayınlayarak anında tartışmalara yol açtı. Şahsen ben bir TV prodüksiyon dehası değilim, ancak Seven’den hemen önce Hopkins’i bir şov için rezerve etmeyi düşünen yapımcının Olimpiyatların sponsorlarına karşı sorumlu olacağını düşünen yapımcının aklında açıkçası taşlar var.

6. İki Güney Afrikalı futbolcu, Tokyo Olimpiyat köyündeki ilk sporcular oldu. COVID-19 için pozitif test. Oyunların organizatörleri Pazar günü yapılan pozitif testleri doğruladı. Bu arada, Avustralya’nın Olimpiyat atletizm takımı üyeleri, bir COVID-19 korkusunun ardından Cumartesi günü Queensland’de karantinaya alındı.

7. Avustralya’da aşı lansmanının mevcut durumu, hükümet ve özel sektörünzorunlu aşılama faktörlerinin nasıl olduğunu incelemek Bir uzman, ülkenin pandemi müdahalesinde olduğunu savunuyor. Grattan Enstitüsü’nün sağlık ve kıdemli bakım programı direktörü Stephen Duckett, Business Insider Australia’ya, riski azaltmak için belirli sektörlerde çalışanları aşı olmaya zorlayan bir vaka olduğunu söyledi. “Bazı işveren grupları için aşı talep etmenin kesinlikle meşru olduğu durumlar olduğunu düşünüyorum” dedi.

8. Jeff Bezos ve gelecekteki astronot arkadaşları, yörünge altı uçuşu için eğitime başladı Blue Origin’den New Shepard’da. Bezos, kardeşi Mark, 82 yaşındaki Wally Funk ve 18 yaşındaki Oliver Daeman ile uzayın sınırına uçacak. Blue Origin yetkilileri Pazar günü yaptığı açıklamada, roketin gerekli güvenlik kontrollerinden geçtiğini ve gitmeye hazır olduğunu söyledi.

9. “Finfluencerların” yükselişi ve son 18 ayda TikTok, Instagram ve Twitter gibi platformlardaki finansal içerikteki büyük artış, finans ve yatırım alanında dünya çapında yeni bir nesli kendine bağladı. Son araştırmalar genç yatırımcıların daha riskli ve daha kısa vadeli stratejileri takip etmek kar etmek için. Insider’a konuşan bir uzman, “TikTok, Reddit ve Instagram gibi sosyal platformlara hakim olan FOMO kültürü, ana akım yatırım endüstrisi tarafından genellikle iyi bir nedenle kaçınılan yüksek riskli yatırımların pazarlanması için bir üreme alanı haline geldi” dedi.

10. Yeni Zelanda’da tuvaleti olmayan bir evde açık artırmada 1.45 milyon dolara satıldı. Eski haber, bana söyler misin? Avustralya’da yıllardır böyle! Ancak bu, özellikle başkentlerimizde gördüğümüz sıcaklığın bir kısmını yansıtan Yeni Zelanda emlak piyasasının ne kadar ısındığının bir göstergesi.

EK MADDE

Küçük bir işletme sahibi almış balmumu gıda ambalajları yelpazeniz Byron Bay’deki bir pazar tezgahından ALDI’deki raflara. Küresel perakendeci tarafından alınmanın, müşterilerin yalnızca sürdürülebilir ürünlerin erişilebilir olmasını değil, aynı zamanda uygun fiyatlı olmasını da beklediklerinin bir işareti olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu