Yaşam Tarzı

Bu küçük işletmenin sahibi, Byron Bay pazarlarında sürdürülebilir gıda ambalajları satmaya başladı. Artık ürünleri ülke genelinde ALDI raflarında.

Balmumu gıda ambalajı şirketinin sahibi olan API Wraps, ürünlerinin ALDI’de stoklanmasının sürdürülebilir ürünlere olan talebin ne kadar değiştiğini gösterdiğini söylüyor.

  • Küçük işletme sahibi, Byron Bay’deki bir pazar tezgahından ALDI’daki raflara kendi balmumu ambalajlarını getirdi.
  • Küresel perakendeci tarafından alınmanın, müşterilerin yalnızca sürdürülebilir ürünlerin erişilebilir olmasını değil, aynı zamanda uygun fiyatlı olmasını da beklediklerinin bir işareti olduğunu söylüyor.
  • Apiwraps’in sahibi Freyja Taşçı, kendisininki gibi ürünlere talebin ana akımın bir parçası haline gelmesini sağlayan “Bütün bu değişiklik gerçekleşti” dedi.
  • Daha fazla haber için Business Insider Australia ana sayfasını ziyaret edin.

2012 yılıydı ve Freyja Taşçı çaresizce kerevizin tek kullanımlık plastik kullanmadan solmasını önlemeye çalışıyordu.

O sırada, alerjisi olan bir çocukla Byron Bay’de yaşıyordu; Yeni başlayan alternatif topluluktan yararlandı ve kolonyal şiir alanında yüksek lisans yaptı.

Çalışmalarının bir parçası olarak, gıdaları korumanın bir yolu olarak yağlı kabukları kullanma pratiğini okudu; Ve 2010’ların başlarında Yeni Güney Galler’in doğu kıyısında, bu hikayenin bir sonraki bölümünün Trasci’nin kereviz sorunlarını çözmenin anahtarının bunu nasıl yapacağını bulmak olduğuna karar vermesi doğaldır.

Business Insider Australia’ya konuşan Trasci, “Sömürgeci bir ev kadını yapabiliyorsa, ben de yapabilirim” dedi.

Çabalarının sonucu oldu API sarmalayıcıları, Avustralya’da pazardaki ilk balmumu gıda sarma ürünlerinden biri ve şimdi ALDI’de.

Ürün, 26 Haziran’dan beri Avustralya’daki ALDI mağazalarında uluslararası süpermarket zincirinin Sürdürülebilir Yaşam serisinin bir parçası olarak depoda tutuluyor ve Trasci, küresel indirim devinin markasını stoklama hareketinin, niş bir sektörden sürdürülebilir ürünlerin dönüşümünün simgesi olduğunu söyledi. sağlık gıda mağazalarında ve üst düzey mağazalarda sadece uygun fiyatlı değil aynı zamanda erişilebilir bir şeye bulunur.

İlk günlerde Byron Bay’de bile, “insanlar pazar tezgahımın önünden geçer ve iki kez bakardı” dedi.

“Sürdürülebilirliği gerçekten düşünmeyen insanlardan bile, başından beri çok fazla ilgi vardı” dedi.

Piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 10 yıl içinde Trasci, tek kullanımlık ürünlerin zararlı olduğunu anlamaktan, ancak bu konuda ne yapacağını gerçekten bilmemekten, satın alınabilecek ürünler için büyüyen bir pazara doğru bir tutum değişikliği olduğunu söyledi. boşluklarda. .

“Bence insanlar tek kullanımlık plastiğin iyi olmadığını anladılar” dedi.

“Ama bence değişen şey tutum [from] ‘tek kullanımlık plastik harika değil ama yine de kullanmalıyız’, ‘tek kullanımlık plastik harika değil ve onu başka bir şeyle değiştirmeliyiz’.

“Bütün bu değişiklik oldu.”

‘Hazırlandığından daha hızlı hareket etti’

Trasci, Byron’daki küçük bir pazar tezgahından ulusal bir toptancıya geçme sürecinin bir kasırga olduğunu söyledi.

“İşimiz çok fazla strateji ile büyümedi, çünkü çok reaktifti” dedi.

“Hazırlandığından daha hızlı hareket etti ve en baştan yetişmek için mücadele ediyordu.”

Trasci mutfağında keten tohumu ve hindistancevizi yağları kaynatmaya başlarken, şimdi bir imalat şirketi ile çalışıyor ve Byron Bay’in dışındaki bir kulübede küçük bir ekip oluşturuyor. Ancak hala inanılmaz derecede etkili olan geleneksel teknikleri kullanan sürecin neredeyse hiç değişmediği konusunda ısrar ediyor.

“New South Wales’deki balmumu tedarikçisi bir aile işletmesidir. Arıcılığın üçüncü neslidirler; Bunu seviyorum” dedi.

“Bileşikleri dahili olarak karıştırıyorum. Ve kumaşı balmumundan geçirdiğimiz ortak şirketimize götürüyorum. Sonra alıp parçalara ayırıyorum” dedi.

‘İnsanlar organik ürünler arıyor’

Trasci, ALDI ile olan ilişkinin karanlıkta bir atıştan kaynaklandığını söyledi. “Resepsiyona bir teklif sundum” dedi.

Geleneksel olarak ürünlerini bağımsız sağlık perakendecilerine ve Harris Farm gibi üst düzey süpermarketlere satmıştı. ALDI tarafından alınmak, işletmenizin bu yıl karlılık elde etmesine yardımcı oldu.

Trasci, “ALDI ile çalışan harika bir şirket oldu,” dedi. “Çok şeffaflar, süreçlerimde neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını duymaya çok istekliler.”

“Çok daha karlı bir işe sahip olmayı umuyoruz,” diye ekledi, bu da gelecek yıl pazara sunmak üzere yeni ürün çeşitleri geliştirmeye yatırım yapabilecekleri anlamına geliyor.

Bu, müşteri talebinin öncülüğünde sürdürülebilir ürünler de sunan daha büyük perakendecilere yönelik artan bir trend olarak gördüğü şeyin bir parçası.

Günümüz alışverişçileri için “Daha az ayak izi ile yaşamak ve şeylerin tüketimine daha düşünceli bir şekilde katılabilmek için çözümler arıyorlar” dedi.

“Tüketicilere, hayatlarında plastikten çok daha iyi olacak bir şeyi kullanma yönünde bu hareketi yapma fırsatı veriyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu