Dünya

Google, arama geçmişinin son 15 dakikası silinebilir

Arama geçmişi ayarlarında Google Arama uygulaması açıkken iPhone tutan bir kişinin fotoğrafı

Güncelleme iOS cihazınıza yayıldığında, arama etkinliğinizin son 15 dakikasını kaldırmanıza izin veren bir açılır pencere seçeneği göreceksiniz.
Fotoğraf: Caitlin McGarry / Gizmodo

senin aslandakullanıcıları gizliliğin bir öncelik olduğuna ikna etmek için son arayış, Google açılma mobil arama geçmişinizin son 15 dakikasını silmek için hızlı otomatik silme kontrolü. Bu özellik, bu yıl daha sonra Android cihazlara gelecek olan seçenekle önce iOS cihazlara gelecek.

15 dakika fırçalamak orijinaldi Duyuruldu Google I / O 2021’de mevcut otomatik silme özelliğine ek bir seçenek olarak. Google Arama uygulamasındaki profil sayfanız aracılığıyla verilerinizin her üç, 18 veya 36 ayda bir otomatik olarak silinmesini seçebilirsiniz. Veya şimdi 15 dakikayı seçebilirsiniz.

Bu özelliğe zaten erişimi olan iPhone ve iPad kullanıcıları, özelliğin Google iOS uygulamasında göründüğünü görecekler. Son 15 dakikayı silme düğmesini bulmak için profil avatar fotoğrafınıza dokunun. Arama geçmişi. Verileri temizlemek için bu özelliği kullanmak, gizli moda geçmekten biraz daha tatmin edicidir ve Google’daki en son kült saplantınızın algoritmayı beslemek istemediğinizi fark ederseniz, bir tutam yardımcı olur.

Bir iPhone'da Google arama uygulamasını gösteren bir oluşturma

iOS aygıtınızda etkin olduğunda seçeneğin nasıl görüneceğine bir bakış.
Resim: Google

Google ayrıca kullanıcılarına şunları söylüyor: Gizlilik kontrolü Y Güvenlik kontrolü hangi üçüncüsünü görmenin pratik yolları olan özellikler Yıllar içinde Google hesabınıza erişim izni verdiğiniz taraflar. Geçenlerde, neredeyse yarım on yıldır dokunmadığım bir sürü hizmeti inceledim ve kaldırdım. Ayarlarınızı gözden geçirmek ve Google’ın neyi değiştirmenizi önerdiğini görmek için biraz zaman ayırmanız gerekecek, ancak hesabınızı uzun vadede korumak için biraz zaman ayırmaya değer olabilir.

Son olarak Google, Etkinliğim sayfasını ek bir giriş sayfasının arkasında engelleme özelliğini uyguluyor. Örneğin, bir cihazı çocuklarınızla paylaşırsanız, daha önce sahip olduğunuz şeye erişemezler. günün erken saatlerinde bakmak. Çünkü belki Momm (benim) gerçekten düştü kült tavşan deliği, ve bu google arama sonuçlarından bazıları masum gözler görmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu