Yaşam Tarzı

Kredi Puanı Düşük Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Kredi Kayıt Kurumu (KKB) kuruluşu olan Findeks ölçeğine göre, 670’in altındaki herhangi bir puan kredi notunun kötü olduğu kabul ediliyor. Puanınız bu kadar düşük olduğunda, kredibilitenizinde dolu olması halinde yeni bir kredi almak oldukça zor olabilir. Bu durumda kredi alabilme durumunuzu arttırma imkanınız var. Gelin birlikte inceleyelim.


Düşük kredi puanı ile nasıl kredi alınır?

Kredi puanınızı kontrol edin

Başvurmadan önce, durumun gerçekte ne kadar kötü olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bunu yapmak için, çevrimiçi olarak yapabileceğiniz kredi raporunuzu üç büyük kredi bürolarının hepsinden almanız gerekir. FICO puanınız 670’in altında okursa, kredi puanınız kötü kabul edilir.

Krediyi geri ödeyebileceğinize dair garanti

Kötü krediyle kredi almanın yollarını arıyorsanız, gelirinizi dikkatlice incelemeli ve ne kadar kredi alabileceğinizi tahmin etmelisiniz. Çiğneyebileceğinden daha fazla ısırmak istemezsin.

Kötü kredi kredilerini karşılaştırın

Çoğu kötü kredi kredisi daha katı kredi koşulları içerirken, iki tür vardır: Teminatlı krediler: Bu krediler, araba veya ev gibi değerli bir mülk tarafından garanti edilen kredilerdir. Teminatsız krediler: Bu krediler herhangi bir öz sermaye ile garanti edilmez ve yeniden satın alma olasılığı yoktur. Bunlar ipotekleri, kredi kartlarını ve öğrenci kredilerini içerir. Ön yeterlilik olasılıklarını kontrol edin: Kötü krediyle kredi almanın sizin için çevrimiçi kredi verenler olup olmadığını öğrenmenin yollarından biri bile. Bu platformların çoğu, size bir krediye hak kazanıp kazanmadığınızı kontrol etmenize yardımcı olan ücretsiz bir kredi hesaplayıcısı sunar. Bu, kredi verenlerin uygunluk koşullarını sıkı bir kredi kontrolünden geçmeden kontrol etmenin iyi bir yoludur.

Temel olarak, gerçekten başvurmadan önce kötü krediyle kişisel bir kredi için ön yeterlilik kazanıp kazanmadığınızı görebilirsiniz. Gerekirse bir ortak imzalayan ekleyin: Bazen kredi almak için yardıma ihtiyaç duyarsınız. Bu durumda, kredinizde bir ortak imzalayanın olması iyi bir fikir olabilir. Kredinizi birlikte imzalayan bir kişi, iyi bir kredi geçmişine sahipse, genel kredi puanınızdan bile yararlanabilir. Mali belgeleri toplayın: İhtiyacınız olan belgeleri kontrol edin. Bunlar, taslaklar, maaş bordroları, maaş sertifikaları vb. İçerebilir. Tüm bunların önceden hazır olması tüm süreci önemli ölçüde hızlandırabilir. Zor bir kredi kontrolüne hazır olun: Birçok kredi veren, kötü kredi kredileri durumunda sıkı bir kredi kontrolüne başvurabilir ve kredi puanınıza biraz zarar verse de, onu geri alabilir ve hatta uzun vadede iyileştirebilirsiniz. geç ödeme olmaması koşuluyla.

Alabileceğim kredi tutarı ne kadardır?

Yani durumunuzu dikkatlice değerlendirdikten sonra, kötü kredi puanınıza rağmen kredi almaya karar veriyorsunuz. Şimdi muhtemelen merak ediyorsunuz, kötü krediyle nasıl kişisel kredi alınır? İşte göz önünde bulundurmanız gereken bazı finansman seçenekleri:


Mevcut bankanız

En büyük endişeniz küçük bir kredi almaksa, muhtemelen gideceğiniz yer. Geçmişinize zaten aşina olan bankanız küçük, kısa vadeli bir krediyi onaylamaya istekli olabilir. Bankanızla iletişime geçin ve politikaları hakkında bilgi alın.


Eşler arası kredi.

Bu, kötü krediyle kredi almanın en iyi yolu olabilir, ancak çok yüksek bir faiz oranıyla birlikte gelir (% 30’un üzerinde). Ancak oranlar sınırlıdır ve bu krediler herhangi bir teminat gerektirmez.
Avans kredileri.

Nakit avans kredileri birçok insan için bir cankurtaran halatıdır çünkü kredi kontrolü olmadan hızlı nakit sunarlar. Bununla birlikte, faiz oranı gülünç derecede yükselebilir ve borç doğrudan banka hesabınızdan düşülür. Kesinlikle önerilen bir borç verme seçeneği değil.


Kredi oluşturucu krediler

Bu daha çok uzun vadeli bir plan. Kredi tutarlarınız bir tasarruf hesabına ayrılacak ve tüm taksitleri ödedikten sonra tam olarak erişebileceksiniz. Kredi geçmişinizi başlatmaya veya yeniden oluşturmaya çalışıyorsanız bu iyi bir seçenektir.


Kredi kartları

Aslında kredi puanınız kötü olsa bile alabileceğiniz epeyce kredi kartı vardır. Söylemeye gerek yok, bu kartların sınırlı faydaları ve genellikle daha yüksek faiz oranları vardır. Eski kredi kartı borçlarını geri ödemekte sorun yaşıyorsanız, en iyi kredi kartı konsolidasyon kredilerinin size neler sunabileceğine bakmanız gerekebilir.


Kredi limitleri.

Kredi limitleri, kötü krediyle bir krediye nasıl hak kazanılacağını merak edenlere bir başka cevaptır. İpotek, evinizi veya sahip olduğunuz başka bir gayrimenkul parçasını teminat olarak kullandığınız, hisse senedi bazlı bir finansman türüdür. Kredi limitiniz açıldıktan sonra ihtiyacınız olan tutarı alıp belli bir faizle taksitli ödeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu