Dünya

Rolls-Royce, tamamen elektrikli uçağının dünyanın en hızlısı olduğunu iddia ediyor

Rolls-Royce, “İnovasyon Ruhu” olarak adlandırılan tamamen elektrikli uçağının, uçuş testlerinde 387,4 mph (623 k/s) maksimum hıza ulaştıktan sonra, dünyanın türünün en hızlısı olduğunu duyurdu.

yakın zamanda basın bülteni, şirket, BMW’nin sahip olduğu otomobil şirketi ile karıştırılmamalıdır, yenilik ruhunun bu hafta başında üç yeni dünya rekoru kırdığını söyledi. gerçekleştirilen uçuş testlerinde 16 Kasım’da Rolls-Royce, uçağının 1,8 mil (3 kilometre) içinde 345,4 mil (555,9 km / s) azami hıza ulaştığını söyledi. 132 mil (213 k / s) hızla mevcut rekoru kırıyor. Bir rekor daha kırdı müteakip 15 kilometrelik (9,3 mil) uçuş, bu sırada 330 mil (532.1 km / s) ulaştı ve mevcut rekoru 182 mil (292.8 km / s) geçti.

Ancak inovasyon ruhu burada bitmedi. Rolls-Royce, 202 saniyede 9.842.5 fit (3.000 metre) ulaştığında başka bir rekor kırdığını ve mevcut rekoru 60 saniyede yendiğini iddia ediyor. Şirketin görüşüne göre, uçuş testleri sırasında 387,4 mph (623 km/s) maksimum hıza ulaştığında dünyanın en hızlı tam elektrikli aracı unvanını da talep etti.

Şirketin uçağı, 400 kW’lık bir elektrikli tahrik sistemi ve “havacılık endüstrisinde şimdiye kadar bir araya getirilmiş en yüksek güç yoğunluklu tahrik pil takımı” tarafından desteklenmektedir. bir parçasıdır Uçuş Elektrifikasyon projesinin hızlandırılmasıfonunun yarısını Birleşik Krallık hükümetinden ve Havacılık ve Uzay Teknolojisi Enstitüsü.

Rolls-Royce başlıklı makaleden bir görüntü, beceriksizce adlandırdıkları tamamen elektrikli uçaklarının dünyanın en hızlısı olduğunu iddia ediyor

Rolls-Royce veri gönderdiğini söyledi uçağın başarıları Uluslararası Havacılık FederasyonuDünya ve kıta rekorlarını doğrulamaktan sorumlu olan Dünya Hava Sporları Federasyonu olarak da bilinir.

Şirketin CEO’su Warren East, yenilikçilik ruhunun damgasını vurduğu düşünüldüğünde oldukça etkileyici olan uçağın performansını kutladı. ilk uçuş bir aydan biraz daha uzun bir süre önce ve bunun gibi teknolojik gelişmelerin özellikle devrimden sonra önemli olduğunu söyledi. Birleşmiş Milletler COP26 görüşmeleri.

“Dünyanın COP26’da eylem ihtiyacına odaklanmasının ardından, bu, ‘jet sıfırı’ gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olacak başka bir kilometre taşı ve toplumun hava, kara taşımacılığı ve denizi karbondan arındırmak için ihtiyaç duyduğu teknolojik gelişmeleri sağlama hedeflerimizi destekliyor. basın açıklamasında söyledi.

göz önüne alındığında yüzlerce özel jet COP26’ya nihai bir ironi ve ikiyüzlülük gösterisiyle gelen, dünyanın hepimizin acısını çektiği özel bir jet sorunu olduğu açık. Spirit of Innovation gibi uçakların uygulanabilirliği kanıtlanırsa, özellikle teknoloji daha büyük ticari jetler için de uyarlanabilirse, gezegenimiz onlar için daha iyi olacaktır.

Lütfen adı “Ruh” veya daha kısa bir şey olarak değiştirmeyi düşünün. Bu bir ağız dolusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu