Teknoloji

Xiaomi, iki numaralı akıllı telefon satıcısı olarak Apple’ı geride bıraktı

Xiaomi, 2021’in ikinci çeyreğinde Apple’ı geride bıraktı ve sonuç olarak şirket resmi olarak ikinci sıraya yerleşti. Xiaomi, ikinci çeyrekte en büyük ikinci akıllı telefon üreticisiydi.

tarafından yeni bir rapor Kanallar Xiaomi’nin 2021’in ikinci çeyreğinde ne kadar pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Apple’ın iPhone satışları, Kore devi Samsung ve Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin satışlarını geride bıraktı. Şirket bu pozisyonu ilk kez elinde tutuyor ve yakın gelecekte, özellikle de şirketin satışları düştükçe Huawei’nin pazar payı düşmeye devam ederken, bunu yapmaya devam edebilir.

Samsung, yüzde 19 pazar payı ve yüzde 15 büyüme ile en popüler akıllı telefon perakendecisi oldu. Xiaomi, yüzde 17 pazar payı ve yüzde 83 büyüme oranıyla ikinci büyük şirket oldu. Apple, pazar payının yüzde 14’ünü ele geçirdi ve yüzde 1 büyüdü. Oppo ve Vivo, her bir pazar payının yüzde 10’undan sorumluydu.

Xiaomi önemli bir adım attı ve hepsi bu “Yabancı ticaretin hızlı büyümesi” dedi Canalys Araştırma Müdürü Ben Stanton. Örneğin, tedarik Latin Amerika’da %300, Afrika’da %150 ve Batı Avrupa’da %50’den fazla arttı.”

Ben Stanton ayrıca Samsung’un fiyat pozisyonunu yükseltmesi ve daha pahalı premium cihazlar satması gerekebileceğini düşünerek Samsung’u ilk konumdan nasıl uzaklaştıracağını da hatırlattı, çünkü bu cihazlar çok daha fazla kar sağlıyor.

“Yani bu yıl Xiaomi için büyük bir öncelik, Mi 11 Ultra gibi üst düzey cihazların satışlarını artırmak. Ancak Oppo ve Vivo’nun aynı hedefi paylaştığı ve her ikisinin de markalarını Xiaomi’nin yapmadığı şekilde oluşturmak için üst düzey pazarlamaya büyük harcama yapmak istediği zorlu bir savaş olacak. Tüm satıcılar, küresel kıtlık zemininde bileşen tedarikini güvence altına almak için mücadele ediyor, ancak Xiaomi şimdiden bir sonraki ödüle dikkat çekiyor: Samsung, dünyanın en büyük perakendecisi olmak için yerini değiştirdi. ”


Roland Udvarlaki

Roland, Birleşik Krallık’ta yaşayan bir teknoloji meraklısı ve yazılım mühendisidir. Aynı zamanda bir içerik yaratıcısı ve yazarıdır ve en iyi Techusiast olarak bilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu